No products in the Quote Basket.
| Area | 1-3/4" x 4-3/4", 12-3/4" x 12-1/4" x 3-1/4", 13-1/4" x 11" x 2" |
|---|---|
| Capacity | 250 lbs. x 1 lb |
| Control Type | dial |
| Durability and Resistance | heavy duty |
| Features | with handle |
| Height | 3.25" |
| Material | powder coated metal |
| Product Type | shipping & receiving scale |
| Vendor Name | Taylor Precision |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 077784022849 |
| Shipping Origin | 92376 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Height | 3.25 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Scale, Receiving, Dial |
| Specsheet | View Specsheet |