No products in the Quote Basket.
| Amps | 9.9 amps |
|---|---|
| Area | 12" x 20" x 4" |
| Capacity | (2) 12" x 20" x 4" pans |
| Features | Made in USA |
| Horsepower | 1/3 HP |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Drawers | 4 drawers |
| Product Type | chef base |
| Refrigeration | refrigerated |
| Safety and Compliance | CE, cULus, UL, UL EPH Classified |
| Thickness | 18 gauge |
| Voltage | 115v |
| Width | 72.38" |
| Vendor Name | True Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 63366 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 72.38 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Equipment Stand, Refrigerated Base |
| Specsheet | View Specsheet |