No products in the Quote Basket.
| Area | 7-1/4"W x 15-1/4"D x 8-1/4"H |
|---|---|
| Blade Material | stainless steel blades |
| Control Type | manual |
| Depth | 15-1/4" |
| Height | 8-1/4" |
| Legs | |
| Material | cast aluminum, polyethylene, stainless steel, steel |
| Product Type | tomato slicer |
| Safety and Compliance | NSF |
| Style | vertical |
| Width | 7-1/4 |
| Vendor Name | Nemco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 43526 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 7.25 cm |
| Item Height | 8.25 cm |
| Item Depth | 15.25 cm |
| Item Weight | 9 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Slicer, Tomato |
| Specsheet | View Specsheet |