No products in the Quote Basket.
| Amps | 1.3 amps |
|---|---|
| Compressor Style | front breathing |
| Design | countertop |
| Door Type | swing doors |
| Features | insulated, self cleaning |
| Handle | recessed handles |
| Horsepower | 1/5 hp |
| Installation Type | side mount |
| Material | galvanized steel, stainless steel |
| Number of Doors | 2 doors |
| Product Type | beer cooler |
| Refrigerant Type | R600a |
| Safety and Compliance | cETLus, energy star, ETL-sanitation |
| Voltage | 115v |
| Width | 58-7/8" |
| Vendor Name | Turbo Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 90808 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 58.88 cm |
| Item Height | 38.63 cm |
| Item Depth | 27.25 cm |
| Item Weight | 355 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Draft Beer Cooler |
| Specsheet | View Specsheet |