No products in the Quote Basket.
| Amps | 17.3 amps |
|---|---|
| Features | adjustable legs |
| Height | 1-1/2" |
| Material | aluminized steel, stainless steel |
| Product Type | conveyor toaster |
| Safety and Compliance | cULus, cULus NSF, NSF |
| Speeds | variable speed |
| Voltage | 208v |
| Wattage | 3.6kW |
| Width | 14-1/2" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080705705 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Toaster, Conveyor Type |
| Specsheet | View Specsheet |