No products in the Quote Basket.
| Amps | 2.8 amps |
|---|---|
| Compressor Style | self contained |
| Features | insulated, self cleaning |
| Handle | with recessed handle |
| Horsepower | 1/5 hp |
| Material | abs, galvanized steel, stainless steel |
| Number of Doors | 1 door |
| Number of Sections | one-section |
| Number of Shelves | 1 shelf |
| Power Type | gas |
| Product Type | salad / sandwich prep |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-sanitation |
| Top Type | mega top |
| Voltage | 115v |
| Vendor Name | Turbo Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 90808 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 27.5 cm |
| Item Height | 39 cm |
| Item Depth | 34 cm |
| Item Weight | 220 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerated Counter, Mega Top Sandwich / Salad Unit |
| Specsheet | View Specsheet |