No products in the Quote Basket.
| Capacity | 250 lb weight capacity |
|---|---|
| Durability and Resistance | uv resistant, water resistant |
| Features | stackable |
| Material | polypropylene, resin |
| Product Type | outdoor chair |
| Style | modern |
| Vendor Name | Oak Street |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 19.5 cm |
| Item Height | 32.3 cm |
| Item Length | 20.7 |
| Item Weight | 8 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Chair, Stacking, Outdoor |
| Specsheet | View Specsheet |