No products in the Quote Basket.
| Color | Gray |
|---|---|
| Compressor Style | self contained |
| Control Type | electronic control |
| Design | reach in |
| Door Type | left-hand hinged, right-hand hinged, solid doors |
| Features | Made in USA |
| Height | 85" |
| Installation Type | top mounted |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Doors | 3 doors |
| Number of Sections | three-section |
| Number of Shelves | 9 shelves |
| Product Type | refrigerator |
| Refrigerant Type | R290 |
| Refrigeration | self-contained refrigeration |
| Safety and Compliance | cULus, UL, UL- sanitation |
| Speeds | variable speed |
| Width | 78" |
| Vendor Name | Beverage Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 15825 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 78 cm |
| Item Height | 85 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerator, Reach-In |
| Specsheet | View Specsheet |