No products in the Quote Basket.
| Area | 12" x 20" x 6" |
|---|---|
| Capacity | (1) 12" x 20" x 6" pan |
| Compressor Style | front breathing, self contained |
| Control Type | electronic control |
| Design | undercounter |
| Features | Made in USA |
| Horsepower | 1/5 hp |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Drawers | 2 drawers |
| Number of Sections | one-section |
| Product Type | undercounter refrigerator |
| Refrigerant Type | R290 |
| Refrigeration | self-contained refrigeration |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Width | 27" |
| Vendor Name | Continental Refrigerator |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 27 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerator, Undercounter, Reach-In |
| Specsheet | View Specsheet |