No products in the Quote Basket.
| Attribute | Flow Rate |
|---|---|
| Color | chrome plated |
| Features | color-coded |
| Flow Rate | 0.5 GPM, 1.5 GPM |
| Installation Type | deck mount |
| Material | brass, ceramic |
| Product Type | faucet |
| Safety and Compliance | ADA compliant |
| Width | 3-3/4" |
| Vendor Name | Krowne Metal |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 822196445461 |
| Shipping Origin | 7470 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 3.75 cm |
| Item Weight | 5 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Restroom Faucet |
| Specsheet | View Specsheet |