No products in the Quote Basket.
| Amps | 6.9 amps |
|---|---|
| Area | 39" W x 34 5/8" D x 46 1/8" H |
| Color | black |
| Compressor Style | self contained |
| Depth | 34 5/8" |
| Features | LED lighting, self cleaning |
| Height | 46 1/8" |
| Horsepower | 3/4 HP |
| Material | stainless steel, tempered glass |
| Number of Shelves | 1 shelf |
| Product Type | merchandiser |
| Refrigerant Type | hydrocarbon, R290 |
| Safety and Compliance | cCSAus, CSA-sanitation |
| Style | horizontal |
| Voltage | 115v |
| Volume | 7.4 cu. ft. |
| Width | 39" |
| Vendor Name | Turbo Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 39 cm |
| Item Height | 46.12 cm |
| Item Depth | 34.62 cm |
| Item Weight | 450 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Merchandiser, Open Refrigerated Display |
| Specsheet | View Specsheet |