No products in the Quote Basket.
| Amps | 18.0-20.8 amps |
|---|---|
| Area | 68"W x 26"D x 15"H |
| Control Type | infinite control, remote control |
| Depth | 26" |
| Design | drop in |
| Features | Made in USA |
| Height | 15" |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | hot food well unit |
| Safety and Compliance | cULus, NSF |
| Voltage | 208-240v |
| Wattage | 1000 Watts |
| Width | 68" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080670287 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 68 cm |
| Item Height | 15 cm |
| Item Depth | 26 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Hot Food Well Unit, Drop-In, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |