No products in the Quote Basket.
| Area | 12" x 20" x 2-1/2", 18" x 26" x 1" |
|---|---|
| Capacity | (18) 18" x 26" x 1" sheet pans, (36) 12" x 20" x 2-1/2" steam table pans, 2 gallon |
| Design | mobile |
| Door Type | glass door |
| Features | non-insulated |
| Material | glass, stainless steel |
| Product Type | proofing cabinet |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 2.0 kW |
| Vendor Name | Vulcan |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 41017 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Proofer Cabinet, Mobile |
| Specsheet | View Specsheet |