No products in the Quote Basket.
| Amps | 11.5 amps |
|---|---|
| Compressor Style | self contained |
| Control Type | digital control |
| Cooling | air cooled |
| Features | stackable |
| Ice Type | cube-style |
| Material | stainless steel |
| Output | production capacity up to 489 lb/24 hours |
| Product Type | ice maker |
| Refrigerant Type | R-404A |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF, UL |
| Voltage | 115v |
| Width | 44" |
| Vendor Name | Hoshizaki |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 302693002 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 44 cm |
| Item Height | 27.5 cm |
| Item Depth | 48.88 cm |
| Item Weight | 230 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ice Maker, Cube-Style |
| Specsheet | View Specsheet |