No products in the Quote Basket.
| Amps | 7.6 amps |
|---|---|
| Compressor Style | self contained |
| Cooling | air cooled |
| Ice Type | crescent cube style, cube-style |
| Material | stainless steel |
| Output | production capacity up to 442 lb/24 hours |
| Product Type | ice maker |
| Refrigerant Type | R-404A |
| Safety and Compliance | NSF, UL |
| Voltage | 115v |
| Width | 30" |
| Vendor Name | Hoshizaki |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 30224 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 30 cm |
| Item Height | 22 cm |
| Item Depth | 27.38 cm |
| Item Weight | 185 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ice Maker, Cube-Style |
| Specsheet | View Specsheet |